Produkty

14ex

Lampa YN-14EX

Sugerowana cena: 529,00 zł

Yongnuo Macro Ring Lite YN-14 EX to lampa pierścieniowa pracująca w systemie Canon Speedlight E-TTL/E-TTL II. Lampa przeznaczona jest do fotografii macro, może znaleźć też zastosowanie w portrecie oraz fotografii produktowej. Typ palnika umożliwia uzyskanie specyficznego – pierścieniowego odbicia w fotografowanych przedmiotach oraz na równomierne, kontrastowe oświetlenie w fotografii macro. W komplecie z lampą dostarczany jest pokrowiec oraz pierścienie adaptacyjne do obiektywów o średnicach gwintów 52mm, 58mm, 67mm i 72mm.

104005-yonyn14exc yn14ex_2

Lampa wspiera wszystkie funkcje systemu E-TTL II, posiada też wspomaganie systemu autofocus. Zmiana opcji odbywa się na dużym, podświetlanym ekranie LCD. Palnik podzielony jest na dwie części, moc błysku można ustalić niezależnie dla każdej z połówek w zakresie od 1/1 do 1/16. Istnieje możliwość wyłączenie jednej z części. YN-14EX została wyposażona dodatkowo w dwie jasne diody LED znajdujące się na palniku, umożliwiające doświetlanie fotografowanej sceny oraz poprawiające pracę autofocusa. Bieżące ustawienia są zapisywane w lampie i dostępne po jej ponownym uruchomieniu.

Palnik mocowany jest na obiektywie, na który został nakręcony adapter, za pomocą wygodnej blokady, umożliwiającej szybkie jego zakładanie i zdejmowanie. Mocowanie jednostki sterującej odbywa się w standardowy sposób za pomocą gorącej stopki. Urządzenie posiada blokadę zapobiegającą przypadkowemu zsunięciu się jednostki sterującej z aparatu. Lampa zasilana jest 4szt. baterii lub akumulatorków typu AA lub poprzez gniazdo zewnętrznego zasilania. YN-14EX wyposażona jest także w gniazdo PC, umożliwiające wyzwalanie lampy znajdującej się po za aparatem. W zestawie znajduje się lampa YN-14EX, pokrowiec z możliwością zamocowania na pasku, 4 adaptery gwintowe oraz pudełko.

SPECYFIKACJA:
Liczba przewodnia: 14 (ISO100, 105mm)
Temperatura barwowa: 5600K
Tryby pracy: Automatyczny (TTL) i manualny (M)
Czas ładowania: około 3 sekund
Zasilanie bateryjne: 4 x bateria AA lub Ni-MH
Regulacja siły błysku: 7-stopniowa od 1/1 do 1/64
Wpomaganie AF
Tryb oszczędzania energii
Waga: 420 g
Wymiary lampy: 135 x 123 x 26 mm
Wymiary jednostki sterującej: 153 x 74 x 56 mm